2019. januárjában Kásler Miklós ötlete nyomán felállt a magyar őstörténet megújítását célul kitűző Magyarságkutató Intézet, a kezdetben 800 millió forintos költségvetéssel. Az intézet azóta több projekttel is felhívta magára a figyelmet: megrendelésükre készült a pozsonyi csatát szabadon feldolgozó animációs film (ezt még több is követi majd), összeraknák Mátyás királyt (aztán több királyt is), valamint kidolgoznák a magyar etnofitnesz elnevezésű edzésformát.
Áder János köztársasági elnöksége ideje alatt a NER hatalmának növekedését nagyban elősegíti: a Fidesz törvényjavaslatait elvétve küldi vissza megfontolásra, legtöbb esetben azonnal aláírja.
Így például nem érezte aggályosnak az azóta az EU által elkaszált civiltörvényt, de azonnal elfogadta a 2018-as túlóratörvényt, a járványhelyzet alatt az egészségügyi dolgozókat sarokba szorító szolgálati jogviszonyról szóló törvényt, vagy épp az olyan alapjogokat sértő törvényeket, mint a transzneműek nemének jogi elismerését ellehetetlenítő szabályozás és a legfrissebb, az LMBTQ-embereket támadó módosító törvényjavaslat.
A 2008-ban bevezetett TAO-rendszer eredeti célja az volt, hogy a színházaknak kiegészítő forrást biztosítson, ami sajnálatos módon időközben átfordult egy felettébb gyanús körülmények között működő, az elmút években közel 5,6 milliárd forint közpénzt leakasztó, a szakma által teljesen ismeretlen és el nem fogadott kamuszínházak támogatásának rendszerévé.
A kormány 2021 augusztusában ingyenes, országos koncertsorozatot indított, amelynek az „összetartozás közös megünneplése” volt a célja, amit hosszú elzártság után, újra személyesen, együtt lehet megtenni. Csakhogy az érintett települések mind fideszes vezetésűek.